Svátek

Dnes je: Pátek, 17. srpen 2018
Dnes má svátek: Petra
Zítra má svátek: Helena

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka
Pardubice 2017 - další turnaje - bleskový maraton
Napsal Mirek K.   
Středa, 26. červenec 2017
V právě probíhajících hlavních pardubických turnajích jednotlivců sice žádné zastoupení nemáme, ale jen u toho jediného úvodního turnaje družstev přece jenom nezůstalo. Ve druhém hracím pardubickém týdnu se hrál mj. i bleskový maraton a ten si zahrál i Kuba Martinka. Ten momentálně sbírá u moře síly na další maratony, takže jeho zážitky si (snad) přečtete později. Zatím aspoň stručně pár řádků ode mne.

Na to, abyste si zahráli 24-hodinový bleskový maraton, musíte být do jisté míry šachoví blázni. Na kluky z Hošťálkové to pasuje. No a v našem klubu je v současné době asi největším šachovým bláznem právě Kuba Martinka. Takže není divu, že právě on to zkusil.

Hrálo se od pondělí 19 hodin večer do úterý 19 hodin večer (17.-18.7.2017), hrálo celkem 96 hráčů a to tak, že se pokaždé hrálo 10 bleskovek (2x5 minut) v kuse a potom byla symbolická 15-minutová přestávka. Někdy v úterý odpoledne nabídli pořadatelé hráčům možnost hraní skončit a část hráčů toho využila. Zbytek byl rozdělený na dvě výkonnostní skupiny a "vesele" pokračovali dál až do té sedmé hodiny večer.

Výsledky turnaje najdete ve formě XLSX souboru na webu pořadatelů, kde jsou i všechny ostatní výsledky. Tento turnaje najdete jako turnaj H - Bleskový maraton. Kuba Martinka v něm skončil 32. (nejspíš s 51,5 body). Kuba Krejča byl 21. (58,5 bodu) a Pepa Bednařík byl se 75 body na 14. místě (mj. nejlepší hráč do 2200 a jeden z nejlepších hráčů bez titulu).

Asi nepřekvapí, že celý turnaj vyhrál Vojta Plát a že se stal zároveň i mistrem ČR v této disciplíně.
  Komentáře (1)
Přidal Jakub Martinka, 30-07-2017 02:10
Tak jak vidím, vysloužil jsem si krásný titul šachového blázna ŠK Zlín, to mě velmi těší :grin každopádně tedy jen krátce doplním. 
Do turnaje jsme vstupovali odhodlaně a optimisticky jsme se bavili nad tím, že je škoda, že jsme nestihli dopolední rapid dvojic. Po třech hodinách (tedy 22:00) mě začala lehce bolet hlava, což mě přinutilo k přehodnocení původních výroků. Dále jsem si zvykl a turnaj probíhal organizačně výborně. Zážitek to byl skvělý, musím říct, že se mi ve velkém množství partií povedlo najít pár, které mě (ačkoliv jsem je některé prohrál) nesmírně těší, právě proto, že byly se silnými hráči. Zahrál jsem si tedy velmi dobře. Celkově musím říct, že se to zvládnout dalo. Kuba Krejča sice prohlásil, že už do toho nikdy víc nepůjde, ale s Pepou jsme si (myslím) po skončení turnaje dali pár blitzek na spravení nálady, počkali jsme na vyhlášení, pak se rozdělili a vlakem cestovali domů. Z tohoto maratonu jsem si domů přivezl magazín ChessBase, který svou hodnotou kompenzoval startovné, a tak si asi až na nadměrnou únavu po turnaji (cestu domů si téměř nepamatuji) nemohu na nic stěžovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95